Nad tradycyjną noworoczną Paradą Róż w mieście Pasadena przeleciało sześć samolotów, które zostawiały po sobie hasła uderzające w aspirującego do fotela prezydenckiego w USA Donalda Trumpa. Miliarder, gigant rynku nieruchomości, gwiazdor programów typu reality show znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi.

 

 

  

 


"Zakaz wjazdu do USA dla muzułmanów"


Na początku grudnia Trump ogłosił propozycję wprowadzenia "całkowitego zakazu wjazdu do USA dla muzułmanów". Ma być to sposób na ochronę USA przed "straszliwymi atakami ze strony ludzi, którzy wierzą w dżihad".


W sobotę organizacja SITE Intel monitorująca aktywność organizacji terrorystycznych on-line poinformowała, że w swym 51-minutowym rekrutacyjnym nagraniu wideo somalijska organizacja Al-Szabab zamieściła fragmenty telewizyjnych spotów wyborczych Trumpa. Al-Szabab jest wschodnioafrykańską filią Al-Kaidy.


Somalijska organizacja posłużyła się tymi fragmentami wystąpień miliardera, w których apeluje on o "wprowadzenie zakazu wjazdu do USA dla muzułmanów". Al-Szabab wzywa w swym nagraniu radykalnych islamistów, by walczyli ze "zinstytucjonalizowanym rasizmem i segregacją religijną w USA".

 

PAP