Nadejście Nowego Roku zwiastowało zgodnie ze zwyczajem opuszczenie sześciotonowej kuli z 21-metrowego masztu wieżowca Times Square nr 1. Kula ruszyła na minutę przed północą na sygnał burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio, który nacisnął kryształowy guzik uruchamiający mechanizm. 
 
O północy na wiwatujących ludzi z rozprowadzanymi przez sieć siłowni Planet Fitness fioletowymi balonami i stylowymi kapeluszami-cylindrami zlało różnobarwne confetti. Po utwórze Franka Sinatry, "New York, New York”, w powietrze wystrzeliły fajerwerki.

 

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

 

Nad bezpieczeństwem świętujących Nowy Rok czuwało około 6000 policjantów, to o 500 więcej niż przed rokiem. Znacznie więcej było patroli konnych i zespołów z psami przeszkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych.


Zastosowane środki bezpieczeństwa nie przeszkadzały mieszkańcom w zabawie. Wielu Amerykanów przybyło do Nowego Jorku z innych miast specjalnie na powitanie Nowego Roku. - To jest sylwestrowe centrum świata - powiedział agencji Reutera Rick Milley z Bostonu, który Times Square dotarł z żoną Debbie. -  To było na naszej liście życzeń - wyjaśniła Debbie Milley robiąc sobie z mężem popularne selfie.

 

Reuters