Kopalnia "Brzeszcze" sprzedana za 1 zł

Biznes
Kopalnia "Brzeszcze" sprzedana za 1 zł
Polsat News

Spółka Nowe Brzeszcze Grupa TAURON kupiła kopalnię węgla "Brzeszcze". Umowę sprzedaży podpisano w czwartek. Kopalnia została sprzedana za 1 zł.

"W czwartek, 31 grudnia 2015 r., pomiędzy Spółką Restrukturyzacji Kopalń S.A. a spółką Nowe Brzeszcze Grupa TAURON Sp. z o.o. została zawarta umowa sprzedaży oznaczonej części Zakładu Górniczego w Brzeszczach jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Oznacza to, że od 1 stycznia 2016 roku KWK >>Brzeszcze<< ma nowego właściciela" - czytamy w komunikacie Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A..


Zawarcie umowy sprzedaży to podsumowanie prac jakie rozpoczęły się 4 maja tego roku, kiedy to zarządy Kompanii Węglowej S.A. oraz Spółki Restrukturyzacji Kopalń podpisały umowę nieodpłatnego zbycia do SRK kopalni "Brzeszcze". Zadaniem SRK było znalezienie inwestora, który zapewniłby dalszy byt i rozwój kopalni i zabezpieczył interesy załogi.

 

Umowa rezultatem "trudnych działań i negocjacji"


- W rezultacie wielu trudnych działań i negocjacji 19 października 2015 r. podpisana została umowa przedwstępna, która dzisiaj została sfinalizowana - poinformował Witold Jajszczok, rzecznik prasowy spółka SRK.


Przedmiotem umowy sprzedaży jest nabycie przez NBGT oznaczonej części Zakładu Górniczego w Brzeszczach jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład której wchodzą składniki materialne i niematerialne wykorzystywane do wydobycia, produkcji i zbywania węgla oraz metanu za cenę 1 zł.


W odrębnych umowach określone zostały zasady i zakres świadczenia usług wzajemnych m.in. w zakresie wentylacji zakładu górniczego w Brzeszczach.

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze