Włoska prasa odnotowała na przykład, że podczas gdy złożono aż 38 projektów ustaw dotyczących walki z hazardem, który jest coraz poważniejszym problemem społecznym w kraju, pojawiły się też wnioski o budowę nowych kasyn - od Lombardii po Sycylię. Zgłoszono też projekt promocji wyścigów konnych i związanych z nimi zakładów.

 

Wiele projektów dotyczy ochrony zwierząt domowych. W jednym z nich zaproponowano, by do kategorii tej zaliczyć także króliki. Z kolei inny parlamentarzysta przygotował projekt ustawy o ochronie zdrowia osłów.

 

Pojawił się też pomysł przyjęcia przepisów zezwalających na użycie gazu pieprzowego w sprayu, by bronić się przed atakami niedźwiedzi oraz innych wielkich dzikich zwierząt.

 

Jeden z deputowanych wniósł o to, aby nałożyć na gminy obowiązek posadzenia drzewa po śmierci każdego mieszkańca, który nie ukończył 50 lat.

 

Parlamentarzyści, zauważono, okazują wielką wrażliwość wobec historii kraju i uroczystości upamiętniających różne wydarzenia z dziejów. Przedstawicielka lewicy zaproponowała wprowadzenie do krajowego kalendarza obchodów dedykowanych Matyldzie toskańskiej, żyjącej na przełomie XI i XII wieku, walecznej władczyni tego regionu.

 

Jest też projekt ogłoszenia miejscowości Grassano w regionie Basilicata „narodowym miastem szopki”, ponieważ z niej słynie.

 

Ponad 40 wniosków dotyczy ustanowienia narodowego dnia, dedykowanego na przykład: walce z ubóstwem, adopcjom, pamięci ofiar kryzysu, a także wolności badań naukowych.

 

PAP