Antiga: Sylwester? W tym roku nie mamy

Sport
Antiga: Sylwester? W tym roku nie mamy
PAP/Grzegorz Michałowski

Polscy siatkarze, którzy w Spale przygotowują się do olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego, stary rok pożegnają na sali, ale nie balowej, lecz treningowej. - Skupiamy się na swojej robocie, nie ma mowy o imprezowaniu - zaznaczył libero reprezentacji Paweł Zatorski.

- Sylwester? W tym roku nie mamy. Będziemy mieć lepszą kolację, ale na nic więcej nie możemy sobie pozwolić. Nie możemy zawalić przygotowań, siatkówka to jest nasze życie. Czeka nas turniej w Berlinie i teraz nie mamy energii, by się bawić - powiedział trener biało-czerwonych Stephane Antiga.

 

Rozgrywający kadry Fabian Drzyzga przyznał, że chyba po raz pierwszy w życiu przywita nowy rok w takich okolicznościach. - Cisza, spokój, żadna huczna impreza. Jedynie delikatna lampka szampana w męskim gronie, bez rodzin, narzeczonych, żon. Poza domem chyba pierwszy raz. Nie pamiętam, żebym kiedyś miał zajętego sylwestra i Nowy Rok. Pierwszy raz tak naprawdę spędzę te dni na sali treningowej - wspomniał Drzyzga.

 

Z kolei libero Paweł Zatorski zaznaczył, że mimo wszystko nikt nie powinien narzekać. - Doceniamy, że jesteśmy reprezentantami Polski i zaraz gramy bardzo ważny turniej. Dlatego skupiamy się na swojej robocie. W sylwestra mamy dwa treningi, w Nowy Rok też na pewno będziemy ćwiczyć, więc nie ma mowy o żadnym imprezowaniu. Nikomu nie zależy, aby świętować Nowy Rok, ale kilka dni później świętować inny sukces - podkreślił Zatorski.

 

Turniej w Berlinie rozpocznie się 5 stycznia. Olimpijską kwalifikację wywalczy tylko jedna z ośmiu drużyn.

 

PAP

 

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze