"Państwo sędziowie, trzeba pracować!"


- Wszystko sprowadza się do tego, czy sędziowie Trybunału orzekają, pracują, czy podróżują po świecie, tak jak ostatnio wyjechali sobie do Chin, czy zajęci są wykładami na kilku uczelniach i nie mają czasu na orzekanie, na wypełnianie obowiązków, za które są sowicie opłacani - argumentował gość Polsat News.


Jak powiedział, "sędziowie powinni pracować". - Jeśli weźmiemy pod uwagę, jak pracują sędziowie w TK w Niemczech, tam rozpatrywanych jest 10 razy więcej spraw. Państwo sędziowie, trzeba pracować! – oświadczył polityk PiS.

 

- Jeśli sędziowie nie poddadzą się przepisom znowelizowanej ustawy o TK, to będzie świadczyło, że lekceważą porządek prawny, a wynik demokratycznych wyborów nie ma żadnego znaczenia - powiedział Błaszczak. Według niego, konstytucja powinna zostać zmieniona, ale PiS ma świadomość, że z powodu braku potrzebnej większości w Sejmie do zmiany nie dojdzie.

 


Minister podkreślił, że opozycja próbuje "przemycać" nieprawdziwe informacje i straszyć. - To, co się dzieje, jeśli chodzi o postrzeganie Polski w Europie za przyczyną tych ludzi (opozycji - red.) to jest karygodne. To, co ci państwo robią, bawią się wizerunkiem Polski za granicą i to jest naprawdę niebezpieczne - dodał.