Lewandowski przyznał, że już wcześniej wyczuwał, jaka będzie decyzja słynnego trenera. - Widać, że daje z siebie wszystko na każdym meczu i treningu. Przez 24 godziny na dobę pracuje, myśli o piłce nożnej, a to kosztuje bardzo dużo energii - powiedział Lewandowski.

 

Przyszłość "Lewego"

 

Pep Guardiola odejdzie z Bayernu Monachium po zakończeniu obecnego sezonu. Nie wiadomo jeszcze, który klub poprowadzi. Również przyszłość Roberta Lewandowskiego nie jest  znana. Piłkarz nie zdradził, jakie barwy klubowe będzie reprezentował po Euro2016.

 

- Mnie obowiązuje kontrakt, nie mogę robić nic w kierunku zmiany klubu i nic nie robię. Chcę się skupić na grze, zdobyć jak najwięcej trofeów. Zawsze dopiero między sezonami zastanawiałem się, co dalej, czy to już czas na zmiany - powiedział.

 

W święta nie "byczył się" na kanapie

 

Jednym z sekretów wyśmienitej formy napastnika jest jego zdrowy styl życia. Lewandowski nawet w święta pamiętał o utrzymaniu formy.

 

- Nigdy nie miałem problemów, jak trochę więcej zjadłem, bo cały czas towarzyszy mi ruch. To, że mamy wolne, nie oznacza, że >>byczymy się<< na kanapach. Musimy biegać, ruszać się i to w święta robiłem - powiedział napastnik Bayernu. Podkreślił także, że nie stosuje żadnej specjalnej diety. - To po prostu zdrowy sposób odżywiania. Tak się przyzwyczaiłem, że nie mam teraz ochoty np. na hamburgery czy słodkości. Rzadko mnie do nich ciągnie, a kiedyś miałem z nimi problem - przyznał.

 

 

Dłuższy fragment rozmowy z Robertem Lewandowski na portalu polsatsport.pl.