Największym hitem na Wyspach została piosenka "A Bridge Over You" w wykonaniu chóru NHS, który założyli pracownicy służby zdrowia.


- Jesteśmy tak podekscytowani. Trudno w to uwierzyć. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali. To jest niewiarygodne - powiedziała Bethany Henning, terapeutka zajęciowa w ośrodku zdrowia.

 

- Włożyliśmy bardzo dużo pracy w nasze śpiewanie, wszyscy byliśmy też bardzo aktywni w mediach społecznościowych. Niesamowite, że się udało - stwierdziła Francess Denis, która w przychodni pracuje jako pediatra.

 

Chór NHS powstał dwa lata temu w Londynie. Śpiewają w nim pielęgniarki, lekarze, fizjoterapeuci, akuszerki, portierzy oraz pracownicy administracji. Ich piosenka "A Bridge Over You" to połączeniu dobrze znanego utworu Simona i Garfunkela z hitem zespołu Coldplay "Fix You". Efektem jest wzruszająca piosenka o pracy i poświęceniu pracowników brytyjskiej publicznej opieki zdrowotnej.

 

 

NHS to wspólna nazwa dla systemu opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii. W jej strukturach zatrudnionych jest 1,7 mln ludzi i jest jednym z największych pracodawców na świecie. Brytyjska publiczna służba zdrowia świadczy pełen zakres usług medycznych, za które nie są pobierane opłaty. Całość dochodów z piosenki zostanie przeznaczona na cele charytatywne.