Polak grający w Bayernie Monachium i reprezentacji Polski został w tym roku królem strzelców eliminacji mistrzostw Europy, jest także drugi – po Cristiano Ronaldo - w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy Ligi Mistrzów oraz niemieckiej ekstraklasy – za Pierrem-Emerickiem Aubameyangą. Sam piłkarz na Twitterze napisał, że był to dla niego fantastyczny rok i podziękował wszystkim za wsparcie.

 

 


Listę stu najlepszych piłkarzy 2015 roku dla "Guardiana" stworzyło 123 przedstawicieli 49 krajów, w tym 16 byłych lub obecnych zawodników. Wśród głosujących znaleźli się takie nazwiska jak Di Canio, Hagi, Gronkjaer, Zanetti, Zico, Pernambucano. O głos poproszono także trenerów i dziennikarzy sportowych z różnych krajów.


 "The Guardian" wysłał jurorom plebiscytu listę ponad 250 piłkarzy, z której musieli wybrać 40 nazwisk i uszeregować je od pierwszego do czterdziestego miejsca. Pierwszy numer na liście otrzymywał 40 punktów, a każdy kolejny o punkt mniej.


Tuż za Lewandowskim znalazł się jego kolega z drużyny Thomas Mueller. Miejsce siódme należy do Zlatana Ibrahimovica. Ósmy jest Manuel Neuer, dzieiąty Sergio Aguero, a dziesiątkę najlepszych piłkarzy świata w 2015 roku zamyka Alexis Sanchez. Wśród najlepszej setki nie ma więcej żadnego Polaka.

 

PAP, theguardian.com