To nie jest łatwy czas dla kibiców "Czerwonych Diabłów". Pomimo wielomilionowych transferów najbardziej utytułowany angielski klub ciągle prezentuje się poniżej oczekiwań. Sobotnia porażka z Norwich - czyli beniaminkiem, zespołem, który w tym sezonie awansował do Premier League - nie była wypadkiem przy pracy. Wcześniej drużyna van Gaala przegrała z innym beniaminkiem, Bournemouth, oraz z niemieckim Wolfsburgiem, przez co odpadła z Ligi Mistrzów.

 

Szkoleniowiec, który do tej pory cieszył się zaufaniem władz i właścicieli klubu, miał według "The Independent" otrzymać ultimatum. "Czerwone Diabły" mają wygrać dwa najbliższe spotkania - ze Stoke w Boxing Day, czyli drugi dzień świąt, a następnie z Chelsea w najbliższy poniedziałek. W razie porażki w jednym z tych dwóch spotkań kariera van Gaala na Old Trafford ma zostać zakończona przed czasem.

 

Van Gaalowi nie pomagają także doniesienia z szatni, która ma być podobno skonfliktowana z Holendrem. Ponadto "na rynku" pojawiły się nazwiska dwóch trenerów, którzy mogliby go zastąpić. Są to: Jose Mourinho, który został zwolniony z Chelsea oraz Pep Guardiola, który ogłosił, że odchodzi po sezonie z Bayernu Monachium. Katalończyk jest jednak łączony przede wszystkim z Manchesterem City.

 

independent.co.uk