Trzecie miejsce zajął Hiszpan Alejandro Valverde, a czwarte Brytyjka Lizzie Armitstead - oboje zdobyli po 8 proc. głosów. Wśród 11 zawodników, na których padło więcej niż 1 procent głosów, nie było Polaków.

 

Sagan odniósł w kończącym się roku tylko osiem zwycięstw, czyli mniej niż w poprzednich latach. Jego spektakularny triumf w mistrzostwach świata w Richmond przyćmił jednak inne wydarzenia sezonu. Z pozostałych tegorocznych wygranych Słowaka warto przypomnieć dwa etapy w Tour de Suisse, dwa odcinki i klasyfikację generalną w wyścigu Dookoła Kalifornii oraz etap podczas Vuelta a Espana. Z tego ostatniego wyścigu musiał się wycofać po tym, jak potrącił go motocyklista.

 

W Tour de France Sagan po raz czwarty z rzędu zdobył zieloną koszulkę najlepszego sprintera, choć nie wygrał ani jednego etapu, plasując się pięciokrotnie na drugim miejscu, dwa razy na trzecim i trzy razy na czwartym. Francuscy dziennikarze ochrzcili kolarza ekipy Tinkoff-Saxo mianem "Monsieur numero 2" (tłum. "Pan numer 2").

 

PAP