Z mieczem świetlnym do kościoła. Msza w stylu "Gwiezdnych Wojen"

Kultura
Z mieczem świetlnym do kościoła. Msza w stylu "Gwiezdnych Wojen"
PAP/EPA/Joerg Carstensen

Wikariusze jednego z protestanckich kościołów w Berlinie postanowili wykorzystać ogromną popularność najnowszej części "Gwiezdnych Wojen". Wzięli miecze świetlne w dłonie i odprawili niedzielne nabożeństwo. W ten sposób chcieli przyciągnąć ludzi do kościoła. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania.

W sumie w ławach zasiadło około 500 osób. Wierni również przyszli w przebraniu. Oprócz tradycyjnych religijnych pieśni, usłyszeli również główny motyw muzyczny galaktycznej sagi.

 

- Nowoczesne tematy takie jak "Gwiezdne Wojny" są wspaniałym sposobem na przyciągnięcie ludzi do kościoła. To łączenie popkultury z wątkami biblijnymi. Ludzie doskonale znają  "Gwiezdne Wojny", ale niestety dużo gorzej Biblię. Jeśli połączy się Biblię z "Gwiezdnymi Wojnami" masz pewność, że ludzie wrócą do kościoła - powiedział wikary Lucas Ludewig.

 

- Msza była dużym zaskoczeniem i sukcesem zarazem. Myślę, że jeśli spojrzymy na to, co przekazują nam filmy, często widzimy tam stare historie, takie jakie możemy znaleźć w Biblii. To się sprawdza - ocenił Simon Ritter, który uczestniczył w nietypowej mszy.

 

Foto: PAP/EPA/Joerg Carstensen

ml/am

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze