PŚ w skokach: Prevc drugi raz wygrał w Engelbergu. Polacy daleko

PAP/EPA/Alexandra Wey

Najlepszy wczoraj i dziś. Słoweniec Peter Prevc triumfował w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Lider klasyfikacji generalnej wygrał tym samym trzecie zawody z rzędu, a drugie w Engelbergu. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął 26. miejsce. Oprócz Prevca na podium stanęli Austriak Michael Hayboeck oraz Norweg Kenneth Gangnes.

Prevc utrzymał prowadzenie z półmetka. Stoch po pierwszej serii zajmował 30. miejsce, ostatnie premiowane awansem do finału. Podwójny mistrz olimpijski z Soczi, który w przeprowadzonych tuż przed konkursem kwalifikacjach był piąty, miał spore szczęście. Z powodu niezgodnego z przepisami kombinezonu zdyskwalifikowany został bowiem wówczas Norweg Anders Fannemel, który wygrał wcześniej eliminacje.

Klemens Murańka zakończył rywalizację na 28. pozycji, a Maciej Kot na 30. Poza finałem znaleźli się: Stefan Hula - 32. miejsce, Dawid Kubacki - 34., Andrzej Stękała - 38. oraz Piotr Żyła - 42.