PŚ: Justyna Kowalczyk ósma w koronnej konkurencji w Dobbiaco

PAP/EPA/Luciano Solero

Justyna Kowalczyk zajęła ósme miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną narciarskiego Pucharu Świata we włoskim Dobbiaco. Wygrała bezkonkurencyjna w tym sezonie Norweżka Theresa Johaug. Druga była Finka Krista Parmakoski, a trzecia Ingvild Flugstad Oestbergz Norwegii.

Justyna Kowalczyk straciła do zwyciężczyni 1.13,0 s., a do podium 33 s. 10 km techniką klasyczną to jej koronna konkurencja, w której w ubiegłym roku w Soczi zdobyła złoty medal olimpijski.

Start w Dobbiaco miał pokazać, w jakiej formie jest zawodniczka z Kasiny Wielkiej. Kowalczyk nie wystartowała w poprzedni weekend w Davos. Zawodniczki rywalizowały tam tylko w biegach techniką dowolną, które w tym sezonie Polka traktuje ulgowo. Zamiast oglądać plecy rywalek, Kowalczyk zdecydowała się trenować we włoskich Alpach.

W klasyfikacji generalnej PŚ zdecydowaną liderką jest Therese Johaug. Norweżka wygrała wszystkie w tym sezonie biegi rozgrywane na dystansach. Kowalczyk to jedyna Polka rywalizująca w tym sezonie PŚ. Paulina Maciuszek i Kornelia Kubińska są w ciąży. Sylwia Jaśkowiec jest kontuzjowana, podobnie Ewelina Marcisz. Paulina Maciuszek i Kornelia Kubińska są w ciąży.