Poroszenko: Rosja zwiększa obecność wojskową w Donbasie

Świat
Poroszenko: Rosja zwiększa obecność wojskową w Donbasie
Petro Poroszenko i Jens Stoltenberg, fot. NATO

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oskarżył w czwartek Rosję o zwiększanie obecności wojskowej w Donbasie. Oświadczenie to zbiegło się w czasie z wypowiedzią prezydenta Rosji, który po raz pierwszy przyznał, że na Ukrainie "są obecni Rosjanie wykonujący zadania wojskowe".

Prezydent Poroszenko skomentował wcześniejszą wypowiedź Putina podczas swej wizyty w kwaterze głównej NATO w Brukseli w czwartek po południu.

 

Putin: "Nie mówiliśmy, że nas nie ma"


Wcześniej, na dorocznej konferencji prasowej w Moskwie prezydent Władimir Putin powiedział: - Nigdy nie mówiliśmy, że na Ukrainie nie ma Rosjan, którzy rozwiązują określone sprawy, w tym i wojskowe, lecz to nie oznacza, że są tam regularne wojska rosyjskie.


Putin zapewnił, że Rosja jest zainteresowana jak najszybszym rozwiązaniem konfliktu w Donbasie i jest gotowa przekonywać ochotników - jak nazywa się w Rosji separatystów - we wschodniej Ukrainie do kompromisu.


"Ludzie wykonujący zadania wojskowe są zazwyczaj nazywani żołnierzami"


- Ludzie wykonujący zadania wojskowe są zazwyczaj nazywani żołnierzami - zauważył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Ukrainy.


Prezydent Poroszenko przebywa z dwudniową wizytą w Brukseli. Po spotkaniach z przedstawicielami instytucji europejskich w środę, w czwartek złożył wizytę w kwaterze głównej NATO.


PAP

grz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze