Polsat 1 dla Polaków za granicą

Kultura
Polsat 1 dla Polaków za granicą
Polsat News

W piątek startuje nowy kanał satelitarny grupy Polsat - Polsat 1, adresowany do Polaków mieszkających za granicą. Widzowie zobaczą atrakcyjne programy z bogatej oferty Polsatu, TV4, Polsat Cafe oraz Polsat Play. Pojawi się też nowość: "Ameryka marzeń" - serial o życiu Polaków w Ameryce.

Oferta kanału została zaplanowana tak, aby widzowie mieszkający poza granicami Polski mogli obejrzeć najnowsze pozycje programowe tuż po premierze na antenie głównej Polsatu. Celem kanału jest dotarcie do jak najszerzej grupy Polaków w innych krajach, stąd jego uniwersalny charakter i produkcje przeznaczone dla szerokiego grona widzów.

 

Coś dla mężczyzn i dla kobiet


W ofercie znajdą się najnowsze polskie seriale Polsatu, m.in. "Przyjaciółki", "Na krawędzi", "To nie koniec świata". Będa także emitowane hitowe produkcje, które od lat przyciągają przed telewizory miliony widzów i na których wychowały się już całe pokolenia: "Świat według Kiepskich" i "Pierwsza miłość". Widzowie za granicą będą mogli śledzić losy bohaterów historii, które zdarzają się zwykłym ludziom w "Trudnych sprawach", "Dlaczego ja". Pokażemy też "Nasz nowy dom", który tylko w ostatnim sezonie oglądało w Polsce średnio ponad 2,7 mln widzów. Dla mężczyzn Polsat 1 przygotował m.in. produkcje: "Malanowski i partnerzy", "Policjantki i policjanci". Kobiety będa mogły obejrzeć lifestylową: "Aleję Sław", "Granice kariery" oraz "Z Tyłu sceny". 

 

Programy hobbystyczne i muzyczne


W Polsat 1 znajdą się także programy hobbystyczne: podróżniczo-wędkarski "Taaaka ryba", "Zjedz Alaskę", historyczne "Skarby Trzeciej Rzeszy" i "Tajemnice XX wieku", kulinarne "Ewa gotuje" i "Zdrowie na widelcu". W ofercie kanału nie mogło zabraknąć propozycji muzycznych. W Wigilię zaprosimy widzów na dwa koncerty kolęd: "Jasnogórskie kolędowanie" oraz "Wielkie kolędowanie z Polsatem", a w Sylwestra - na "Sylwestrową Moc Przebojów". Ważnym elementem w ramówce kanału będą "Oblicza Ameryki" - poruszające problemy rodaków mieszkających za oceanem.

 

Nowość Polsat 1: "Ameryka marzeń"


Na antenie Polsat 1 zaplanowano też nowość: "Ameryka marzeń" - serial paradokumentalny przedstawiający życie Polaków na dalekiej emigracji. Obok rozrywki, oferta programowa nowego kanału obejmie także serwisy informacyjne oraz "Wydarzenia" i "Interwencję".


Szefem kanału jest Agnieszka Sarnecka-Piekarska. Polsat 1 będzie dostępny w USA (Dish Network) i Wielkiej Brytanii (PolskaPlus). W niedalekiej przyszłości także w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji, Australii i Nowej Zelandii.

gr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze