Oprócz doświadczonego siatkarza AZS Politechniki Warszawskiej na liście powołanych nie ma także Pawła Woickiego, Jakuba Jarosza, Łukasza Wiśniewskiego i Piotra Gacka.

 

Do Rio pojadą najlepsi

 

Polacy w fazie grupowej zmierzą się z Niemcami, Serbami i Belgami. W drugiej grupie powalcżą mistrzowie olimpijscy Rosjanie, mistrzowie Europy Francuzi oraz Bułgarzy i Finowie. Do półfinałów awansują dwie najlepsze ekipy z dwóch grup.

 

Awans do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro uzyska zwycięzca turnieju. Drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce uzyskają prawo startu w majowym turnieju interkontynentalnym.

 

Zgrupowanie biało-czerwonych rozpocznie się 21 grudnia w Spale. Pierwsza część przygotowań potrwa do 23 grudnia. Ponownie w Spale kadra spotka się trzy dni później, skąd 2 stycznia wyruszy do Berlina.

 

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk:

 

rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin);

 

atakujący: Dawid Konarski, Grzegorz Bociek (obaj ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów);

 

środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Karol Kłos, Andrzej Wrona (obaj PGE Skra Bełchatów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin);

 

przyjmujący: Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński (obaj Cerrad Czarni Radom), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów);

 

libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Damian Wojtaszek (Asseco Resovia Rzeszów).

 

PAP