Krakowska "piątka" według rankingu miesięcznika "Perspektywy" jest trzecim liceum w Polsce. Sam dyrektor kieruje szkołą od 20 lat, uchodzi za człowieka eleganckiego i kulturalnego.


- Ok. 18:00 dostaliśmy wezwanie, że w okolicy ul. Studenckiej w Krakowie ktoś uszkodził sześć samochodów rysując ich karoserię – powiedziała polsatnews.pl nadkom. Katarzyna Cisło z małopolskiej policji. – Funkcjonariusze na miejscu ustalili tożsamość mężczyzny, który dzisiaj złoży wyjaśnienia – dodała. Policja zabezpieczyła monitoring oraz zebrała zeznania świadków zdarzenia, w tym właścicieli porysowanych pojazdów.


Żeby przedstawić mężczyźnie zarzuty potrzebny jest wniosek osób poszkodowanych. Kuratorium może ukarać dyrektora tylko po sądowym wyroku skazującym.


"Gazeta Krakowska" podaje, że dyrektor przeprosił i poprosił o zawieszenie go w funkcji do wyjaśnienia sprawy. – Powiedział, że był w złym stanie emocjonalnym i że jego zachowanie było niedopuszczalne – powiedziała "Gazecie Krakowskiej" wiceprezydent miasta Katarzyna Cięciak.

 

Gazeta Krakowska