Opowiedz się za jasną lub ciemną stroną mocy. Na Facebooku

Kultura
Opowiedz się za jasną lub ciemną stroną mocy. Na Facebooku
Facebook.com
Finn z niebieskim mieczem świetlnym

Szaleństwo związane z premierą nowych "Gwiezdnych Wojen" trwa. Na Facebooka trafiło narzędzie pozwalające na umieszczenie we własnym zdjęciu profilowym miecza świetlnego. W zależności od przekonań - o niebieskiej lub czerwonej barwie.

Dostęp do odpowiedniej aplikacji zapewnia oficjalny fanpage Gwiezdnych Wojen.

 

"Zmień swoje zdjęcie profilowe, aby pokazać, że uwielbiasz film" - czytamy na profilu. Wystarczy kliknąć w "wypróbuj", aby umieścić w swoim zdjęciu profilowym miecz w wybranym kolorze.

 

Premiera w Los Angeles

 

O północy czasu miejscowego w Los Angeles odbyła się premiera "Przebudzenia Mocy". Na czerwonym dywanie pojawiły się najważniejsze gwiazdy. Starsi, doskonale znani bohaterowie jak Harrison Ford, czyli Han Solo, oraz aktorzy debiutujący w galaktyce.

 

Najnowsza część legendarnej sagi bije rekordy nie tylko sprzedaży biletów. Film wejdzie do kin 18 grudnia, ale już dziś wiadomo, że w Polsce będzie można go obejrzeć na rekordowej liczbie 600 kinowych ekranów.

 

Pierwsze "Gwiezdne Wojny" trafiły do kin w 1977 roku. Film, któremu trzy lata później odano podtytuł "Epizod IV: Nowa Nadzieja", był wielkim hitem. W 1980 do ekrany trafiła część piąta "Imperium Kontratakuje", a trzy lata później "Powrót Jedi".

 

W latach 90. George Lucas ogłosił, że powstanie kolejna trylogia - opowiadająca dzieje Anakina Skywalkera przed wydarzeniami z pierwotnej trylogii. W 1999 ukazał się pierwszy epizod "Mroczne Widmo". W 2002 roku zobaczyliśmy "Atak klonów", a w 2005 roku "Zemstę Sithów".

 

"Przebudzenie Mocy" to pierwsza część nowej trylogii.

 

polsatnews.pl

 

pr/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze