Fraport AG zarządza lotniskami we Frankfurcie, tureckiej Antalyi oraz w Warnie i Burgas w Bułgarii. Do 2020 roku firma zobowiązała się zainwestować w infrastrukturę na greckich lotniskach 330 mln euro.

 

Ateny zgodziły się na ambitny program prywatyzacji, opiewający na 50 mld euro, w ramach ustaleń z wierzycielami Grecji, które pozwoliły uruchomić kolejny pakiet pomocowy dla tego kraju.

 

Następne będą porty w Pireusie i Salonikach

 

Kolejna ważna transakcja planowana przez rząd Grecji to sprzedaż portu Pireus. Wszystkie oferty kupna mają zostać złożone do 21 grudnia. Planowana jest też między innymi prywatyzacja portu w Salonikach, kolei państwowych i sieci gazowej.

 

Program prywatyzacji to element lipcowego porozumienia Grecji z międzynarodowymi wierzycielami o wartości 86 mld euro, zakładającego pomoc w zamian za surowe cięcia i oszczędności, reformy i prywatyzację państwowych firm. Zostało ono zawarte pod groźbą bankructwa kraju i izolacji od reszty Unii Europejskiej oraz strefy euro. Był to już trzeci pakiet pomocowy dla Grecji od 2010 roku.

 

PAP