Szansa dla Stocha na rehabilitację. Dzisiaj drugi konkurs w Niżnym Tagile

PAP/Grzegorz Momot
Kamil Stoch

W niedzielę o godz. 15:00 rozpocznie się drugi z konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w rosyjskim Niżnym Tagile. W kwalifikacjach wystąpi siedmiu Polaków, a wśród nich Kamil Stoch, który nie wywalczył awansu do sobotnich zawodów.

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu rozpoczną się o godz. 13.30. Z biało-czerwonych - poza Stochem - wystąpią w nich Maciej Kot, Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Klemens Murańka. W sobotę najlepiej spisał się Kot, który zajął 15. miejsce.

"Pierwszy raz w tym sezonie coś odbyło się planowo. A do tego pojawiły się niezłe skoki. Więc był to pozytywny dzień. Jutro na luzie trzeba skoczyć normalnie i będzie dobrze. Robiąc krok po kroku można budować formę, która z czasem da satysfakcjonujące miejsca. Teraz potrzeba cierpliwości i luzu" - zaznaczył na Facebooku 24-letni zawodnik.

W znacznie gorszym nastroju jest Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi poprzednio w kwalifikacjach odpadł w grudniu 2012 roku w Kuusamo. W tym sezonie, jak na razie, nie imponuje formą. W zmaganiach indywidualnych jego najlepszym wynikiem jest 13. pozycja z konkursu w Klingenthal.

W sobotę zwyciężył Niemiec Severin Freund, lider klasyfikacji generalnej PŚ. Najlepszy z Polaków Hula po czterech konkursach zajmuje 19. pozycję.