W sobotę zaplanowane są demonstracje przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha. W godz. 12-15 pod hasłem: "Obywatele dla demokracji" manifestować ma Komitet Obrony Demokracji. Sprzed siedziby TK uczestnicy protestu przejdą przed Sejm, a późnej przed Pałac Prezydencki. Hasło manifestacji, to: "Obywatele dla Demokracji. Jak tłumaczą jej organizatorzy w Polsce naruszany jest trójpodział władzy. Do manifestacji dołączyć mają się przedstawiciele m.in. Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej, Zjednoczonej Lewicy oraz PSL. Kontrmanifestację organizuje natomiast kandydat Ruchu Narodowego w wyborach prezydenckich, Marian Kowalski. Jak mówi, nie chce dopuścić "do zainstalowania Majdanu w naszym kraju".

 

W niedzielę, w 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego PiS organizuje V Marsz Wolności i Solidarności. Rozpoczyna się on na pl. Trzech Krzyży przy pomniku Wincentego Witosa o godz. 13. Tu zaplanowany jest Apel Pamięci i wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Marsz zakończy się złożeniem kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

 

Kolejna niedzielna manifestacja, tym razem dotycząca sytuacji w mediach, ma w godzinach 12:30-18:30 przejść z ul. Chełmskiej na ul. Woronicza.

 

PAP