Pierwsze miejsce na liście zaskakuje. Choć wybory prezydenckie w USA odbędą się dopiero za rok, już teraz wzbudzają ogromne zainteresowanie użytkowników serwisu, którzy dzielą się informacjami na ten temat i zawzięcie dyskutują o przebiegu kampanii. To właśnie to wydarzenie według Facebooka było najpopularniejsze w mijającym roku.


Zamachy w Paryżu i uchodźcy - w pierwszej trójce podsumowania


Na drugim miejscu znalazły się zamachy terrorystyczne w Paryżu, do których doszło 13 listopada. Jak informuje Facebook, "mieszkańcy Paryża używali serwisu, by dać znać znajomym i rodzinie, że są bezpieczni, a miliony na całym świecie komentowały sytuację oraz zmieniły swoje zdjęcia profilowe, by wyrazić solidarność z Francją".


Trzecim tematem, który wzbudził zainteresowanie na Facebooku, była wojna z Syrii oraz związany z nią kryzys migracyjny. Kwietniowe trzęsienie ziemi w Nepalu, wskutek którego zginęło prawie 9 tys. osób, znalazło się na czwartym miejscu zestawienia.


Kolejne istotne wydarzenia to grecki kryzys finansowy, kwestia małżeństw par tej samej płci, walka przeciwko Państwu Islamskiemu i atak na siedzibę redakcji "Charlie Hebdo".


Polska gra wysoko w kategorii tematycznej


Facebook, oprócz zestawienia 10 najpopularniejszych wydarzeń roku, przygotował też podsumowanie w kategoriach tematycznych, obejmujących m. in. filmy, seriale i nowe gry.


W tej ostatniej na 5. miejscu znalazł się "Wiedźmin 3: Dziki Gon", stworzony przez polskie studio CD Projekt. Najpopularniejszą nową grą roku została FIFA 15.


Nowe „Gwiezdne Wojny” – najpopularniejsze, choć nie ma ich jeszcze w kinach


Wśród filmów zwyciężyła najnowsza odsłona "Gwiezdnych Wojen", mimo że premiera produkcji odbędzie się w połowie grudnia. Na drugim miejscu znaleźli się "Szybcy & Wściekli 7", a na kolejnym "Jurrasic World".


Najpopularniejszym serialem na Facebooku była "Gra o tron", a drugie miejsce przypadło "The Walking Dead".

 

Facebook - Year in Review

 

polsatnews.pl