Polscy skoczkowie w Niżnym Tagile wystąpią w niezmienionym składzie

Sport
Polscy skoczkowie w Niżnym Tagile wystąpią w niezmienionym składzie
PAP/EPA/CORNELIUS POPPE
Zdjęcie z zawodów w Lillehammer

W rosyjskim mieście w weekend rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy wystąpią w takim samym składzie jak w Kuusamo i Lillehammer.

Przed wylotem do Rosji kadra Polski prowadzona przez Łukasza Kruczka zaplanowała dwa treningi na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi. Już po pierwszych zajęciach sztab szkoleniowy poinformował, że w Niżnym Tagile wystąpią Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Jan Ziobro i Piotr Żyła.

 

Kruczek przyznał, że skład był właściwie już ustalony wcześniej, a trening był tylko kwestią potwierdzającą ten wybór. - Mamy trochę ograniczone możliwości z racji tego, że wyjeżdżamy na różne zawody wszystkimi grupami i to niemal w jednym czasie. Np. dobrze skacze Andrzej Stękała, ale wystartuje w Pucharze Kontynentalnym, więc po zawodach w ten weekend będziemy dokonywać ewentualnych korekt na kolejny PŚ - wyjaśnił.

 

Na treningach lepiej niż w trakcie zawodów

 

Szkoleniowiec był bardzo zadowolony z przebiegu pierwszego treningu. - Gdy zawodnicy tak będą skakali w zawodach pucharowych, to nie musimy się kompletnie niczym martwić - stwierdził krótko.

 

Podobnego zdania był Stoch. - Wszystko było w porządku - warunki bardzo dobre i skocznia super przygotowana, no i sądząc po dzisiejszych skokach forma też jest niezła. To cieszy, więc fajnie się podczas tego treningu bawiłem - podkreślił zawodnik zakopiańskiego klubu Eve-nement.

 

Dodał, że to będzie jego pierwszy konkurs w Niżnym Tagile. - Nie miałem tam okazji spróbować swoich sił, ale generalnie Rosja jest pod względem wyników (2 złote medale igrzysk olimpijskich w Soczi - przyp. red.) dosyć dla mnie przyjazna, więc jestem dobrej myśli. Nie składam jednak żadnych obietnic, ani nie jadę z jakimiś wielkimi nadziejami, ale po prostu chcę tam jak najlepiej wykonać swoją pracę, a przede wszystkim cieszyć się tym, co robię - podkreślił skoczek z Zębu.

 

Podczas wieczornego treningu testowane będą m.in. nowe kombinezony. - Te dodatkowe spokojne skoki w dobrych warunkach i na śniegu oraz testy sprzętu to jest dla nas niezwykle istotna rzecz, zwłaszcza gdy pogoda nie pozwala na przeprowadzenie oficjalnych treningów tuż przed zawodami - wyjaśnił Kruczek.
 
Konkursy na skoczni Aist odbędą się po raz drugi. W ubiegłym roku wygrali Norweg Andres Fannemel i prowadzący obecnie w klasyfikacji generalnej PŚ Niemiec Severin Freund.

 

Program zawodów:


piątek 11 grudnia:
13.00 - oficjalny trening
15.00 - kwalifikacje
sobota 12 grudnia:
15.00 - seria próbna
16.00 - pierwsza seria konkursowa
niedziela 13 grudnia:
13.30 - kwalifikacje
15.00 - pierwsza seria konkursowa


PAP

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze