Na oficjalnej stronie wicemistrza Polski napisano, że zmiana lokalizacji podyktowana jest względami sportowymi. Jak jednak podaje portal newsru.com, wpływ na decyzję sztabu szkoleniowego może mieć napięta sytuacja polityczna między Rosja a Turcją po zestrzeleniu przez tureckie siły powietrzne rosyjskiego Su-24.

 

Władze Rosji odradzają swoim obywatelom podróże do Turcji w najbliższej przyszłości. Minister sportu Witalij Mutko powiedział, że należy postępować zgodnie ze stanowiskiem swojego państwa. Rosyjski Związek Piłki Nożnej zaleca natomiast swoim klubom, aby zgrupowań nie organizowały w Turcji. Działacze Legii oprócz Malty brali pod uwagę Zjednoczone Emiraty Arabskie. 

 

Napięty grafik

 

"Wojskowi" urlopy zakończą ósmego stycznia. Dzień później wylecą na Maltę, a nie jak pierwotnie planowano do Turcji, gdzie mieli rozegrać sparingi z Łudogorcem Razgrad i Crveną Zvezda. Na razie nie są znani nowi rywale wicemistrzów Polski i dokładna lokalizacja ich obozów przygotowawczych. Pierwsze zgrupowanie zakończy się 21 stycznia.

 

Po czterech dniach wolnego, wicemistrzowie Polski rozpoczną drugie zgrupowanie, podczas którego rozegrają również dwa sparingi. Ten obóz zakończy się szóstego lutego.   

 

Ligowe rozgrywki zostaną wznowione 13 lutego.

 

PAP