Cezary Kucharski w Madrycie oficjalnie spotkał się z ambasadorem Polski w Hiszpanii Tomaszem Arabskim. Był także na trybunach stadionu Santiago Bernabeu pdczas meczu "Królewskich" z Getafe. Hiszpańscy dziennikarze zauważyli, że Kucharski obejrzał to spotkanie z loży, do której można się dostać jedynie na specjalne zaproszenie klubu.

 

Zdjęcie Kucharskiego na Santiago Bernabeu i krzykliwy nagłówek "Operacja Lewandowski" znalazły się na okładce gazety "As".

 

Bayern nie chce oddać Polaka

 

Transfer na razie jest jednak jedynie w sferze marzeń kibiców madryckiego klubu. Robert Lewandowski jest związany z Bayernem Monachium kontraktem bez klauzuli odstępnego do 2019 roku. Władze bawarskiej drużyny niejednokrotnie podkreślały, że Lewandowski nie jest na sprzedaż.

 

Według dziennika "AS" włodarze mistrzów Niemiec zareagowali już na zainteresowanie z Madrytu i zaoferowali Polakowi nowy kontrakt, dzięki któremu miałby zostać najlepiej opłacanym zawodnikiem w tym zespole. Pierwsza propozycja miała jednak być odrzucona.

 

Złota Piłka tylko w Madrycie

 

Hiszpanie przekonują, że Lewandowski może być zainteresowany przenosinami do Madrytu, aby realizować swoje osobiste cele. Według opinii dziennikarzy "AS" w Polsce bardzo źle odebrano nieobecność Lewandowskiego w finałowej trójce tegorocznej edycji konkursu o Złotą Piłkę FIFA.

 

Ewentualny transfer ma zdecydowanie zwiększyć wartość marketingową Polaka i w ten sposób ułatwić mu walkę o to trofeum.

 

"AS"