- Judy Murray nie tylko pomogła synowi wspiąć się na szczyt, ale ma wizję, jak pomóc innym młodym ludziom kochającym tenis i chcącym osiągać sukcesy. Byłem dumny, gdy jako kibic widziałem na Wimbledonie zwycięstwo Murraya. Jej projekt powinien otrzymać wsparcie władz - powiedział były szkoleniowiec Manchesteru United.

 

W projekcie inwestycyjnym Jude Murray ma znaleźć się nie tylko akademia tenisa, ale także muzeum tej dyscypliny sportu i część hotelowa.

 

Głosowanie w radzie nad projektami dotyczącymi miasta odbędzie się we wtorek. Przeciwnicy pomysłu matki Murraya, wicelidera rankingu ATP, argumentują, że kompleks rekreacyjno-sportowy znajduje się na terenie pobliskiego campusu uniwersyteckiego w Stirling. Wskazują także na znaczne oddalenie inwestycji od miasteczka Dunblane.

 

Urodzony w Glasgow Murray podkreśla swoje szkockie pochodzenie. Tenisista w kwietniu tego roku właśnie w katedrze w Dunblane, ubrany w narodowy strój Szkotów - kilt, wziął ślub z długoletnią przyjaciółką Kim Sears.

 

Przed tygodniem Murray przyczynił się do pokonania przez Wielką Brytanię w Gandawie Belgii 3:1 w finale Pucharu Davisa. Decydującym meczem okazało się jego zwycięstwo nad Davidem Goffinem.

 

PAP