Para prezydencka pakowała paczki dla najbiedniejszych

Polska

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą spotkali się w sobotę - w Dniu Wolontariusza - z pracownikami Banków Żywności. Wspólnie z nimi, w podwarszawskim magazynie, pakowali paczki, które trafią na święta do najbardziej potrzebujących. Prezydent apelował o wsparcie akcji.

Akcja Banków Żywności trwa od 4 do 6 grudnia. Wolontariusze zbierają produkty spożywcze w niemal 4 tysiącach sklepów. W zbiórkę może się włączyć każdy klient przez przekazanie im produktów, np. mąki, oleju, słodyczy. Żywność ta jeszcze przed świętami trafi do osób potrzebujących.

 

Prezydent prosił o wsparcie akcji. - Chciałem bardzo serdecznie zaapelować do wszystkich moich rodaków, żeby przez te dni do Świąt Bożego Narodzenia i dni późniejsze, włączyli się w akcję, żeby każdy kto może, kto jest w stanie, z uwagi na zasobność swojego portfela, podzielił się z innymi - mówił Duda. Przekonywał, że pomoc dla potrzebujących jest potrzebna.

 

Dodał również, że ogromnie się cieszy, iż chociaż w ten symboliczny sposób może razem z małżonką uczestniczyć w akcji Banków Żywności. - Gorąco zachęcam do wsparcia tej inicjatywy teraz, kiedy jest ona najbardziej intensywna, ale też do tego, żeby wspierać ją przez cały rok - zaznaczył prezydent.

 

Duda: dziękuję wolontariuszom, że dajecie serce innym

 

- Dziękuję wszystkim wolontariuszom. Przeważają wśród państwa ludzie młodzi. Chciałem podziękować wam i waszym rodzicom, za to że was tak pięknie wychowali, że dajecie serce innym - mówił prezydent.

 

Idea Banków Żywności zrodziła się w latach 60. XX wieku w USA z potrzeby zagospodarowania nadwyżek wyrobów spożywczych. W Europie pierwsze Banki Żywności powstały w latach 80. W Polsce pierwszy powstał w 1993 r. z inicjatywy Jacka Kuronia przy fundacji "Pomoc Społeczna SOS". W 2014 roku Banki Żywności wsparły ponad 1 mln 3 tys. osób potrzebujących, przekazując łącznie ponad 47 tys. ton żywności na cele społeczne.

 

Relację z wizyty prezydenta Dudy w placówce Banku Żywności zobaczyć można również na jego profilu na Facebooku.

 

Dzień Wolontariusza – Bank Żywności SOS

Posted by Andrzej Duda on 5 grudnia 2015

 

PAP

po/luq

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze