Pieniądze będą wypłacane jednak pod warunkiem, że piłkarz nie podpisze nowego kontraktu - podał jeden z angielskich dzienników.

 

31-letni piłkarz z Togo mający nigeryjskie korzenie nie zamierza jednak podpisywać kolejnej umowy, bo odkrył, że życie bez codziennego rytmu i reżimu treningowego jest bardzo przyjemne...  Całkowita kwota umowy to 5,25 mln funtów.

 

- Właśnie zorientowałem się, że jedynym powodem, dla którego warto być na świecie, to radość życia - napisał Adebayor na portalu społecznościowym.

 

Gdy reprezentant Togo rozstawał się z Tottenhamem we wrześniu, nie podano szczegółów finansowych. Klub napisał wówczas w oświadczeniu: - Możemy potwierdzić, że osiągnęliśmy obustronne porozumienie z Emmanuelem Adebayorem w sprawie zwolnienia go z dalszej części kontraktu. Życzymy mu powodzenia w przyszłości.

 

W 87 występach w barwach Tottenhamu w latach 2012-2015 Adebayor zdobył 35 bramek. Wcześniej grał m.in. w Arsenalu, Manchesterze City, Metz, AS Monaco i Realu Madryt. W reprezentacji strzelił 29 bramek w 63 meczach.

 

PAP