Promotor Andrzeja Dudy: Prezydent już trzy razy złamał konstytucję

Polska
Promotor Andrzeja Dudy: Prezydent już trzy razy złamał konstytucję
Polsat News
Polsat News

- Jestem zdziwiony, bo znam pana Dudę, pracował z nami długo. On jest inteligentnym człowiekiem, dobrym prawnikiem, on wie co to jest Trybunał Konstytucyjny i do czego służy. Dlatego dziwię się, że przy tej okazji on postanowił - albo naciśnięto na niego, to kwestia polityczna - złamać konstytucję - mówi prof. Jan Zimmermann, kierownik katedry prawa administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Promotor pracy doktorskiej Andrzeja Dudy odniósł się również do zamieszania z liczbą sędziów TK, które powstało po nocnym ślubowaniu i czwartkowym wyroku Trybunału. - To jest zupełny pat, dlatego, że jest pięciu sędziów wybranych przez nowy Sejm i zaprzysiężonych oraz trzech sędziów wybranych przez stary Sejm i niezaprzysiężonych. Czyli w sumie tych sędziów byłoby 18, a tyle ich nie może być - podkreślił prof. Zimmermann.

 

Prezydent Andrzej Duda w czwartkowym orędziu zapowiedział powołanie zespołu, który zajmie się wypracowaniem zasad wyboru sędziów TK. Zdaniem kierownika katedry prawa administracyjnego UJ to krok w dobrą stronę.  

 

luq

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze