Młodzież Wszechpolską miał ostrzec znajomy ksiądz. Zaznaczył on, że już wcześniej jeden z kościołów pod wezwaniem św. Wojciecha na Dolnym Śląsku został sprofanowany.

 

- Św. Wojciech był misjonarzem pogan. Być może neopoganie specjalnie właśnie taki kościół wybrali - mówi Bartłomiej Mróz z krakowskiej Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Sprofanowano m.in. świątynie  w Kawicach koło Legnicy, Milejczycach przy granicy z Białorusią (z obu skradziono tabernakulum) oraz w sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Koszalińska policja zatrzymała trzech mężczyzn i odzyskała skradzione z sanktuarium przedmioty. 


Kościół pod wezwaniem św. Wojeciecha ma zainstalowany monitoring, chronią go prywatna firma i policja. - Centrum miasta to miejsce, gdzie na każdej służbie jest co najmniej 44 policjantów - podaje rzecznik prasowy KWP w Krakowie, podinsp. Mariusz Ciarka.

 

Będą współpracować z hierarchami

 

Wszechpolacy prowadzą jednak nocne patrole w okolicy świątyni, by zapobiec włamaniu.


- Patrolujemy i sprawdzamy, czy ktoś podejrzany się tu nie kręci, czy nie próbuje włamać się do kościoła. Obserwujemy jedne i drugie drzwi - powiedział Piotr Baliński z Młodzieży Wszechpolskiej w Krakowie.

 

Patrole mają trwać do czasu wykrycia sprawców kradzieży w Kawicach i Milejczycach. Wszechpolacy chcę też porozmawiać z krakowskimi hierarchami o tym, jak chronić kościoły przed profanacjami.

 

 

Za Młodzież Wszechpolska - Okręg Małopolski:Słyszeliście o profanacji kościoła św. Wojciecha w Kawicach (diecezja...

Posted by Młodzież Wszechpolska on 30 listopada 2015