Multimedalista olimpijski i świata znany jest ze swoich szokujących zachowań jak m.in. obrażanie króla Szwecji, konflikty z norweską federacją narciarską oraz kary pozbawienia wolności za wypadek samochodowy spowodowany pod wpływem alkoholu. W Skandynawii nazywany jest norweskim "enfant terrible", lecz media przyznają, że dzięki niemu "kręci się wielki cyrk biegów narciarskich".

 

 

We wtorek kanał telewizyjny TV2 wyemitował pierwszy odcinek tradycyjnego w Norwegii serialu nazywanego "kalendarzem świątecznym", który od kilkudziesięciu lat emitowany jest co roku w norweskiej telewizji dniach 1-24 grudnia. Tegoroczny poświęcony jest Northugowi. W kolejnych odcinkach będą występować poza nim znane osoby ze świata sportu, rozrywki i polityki i opowiadać o niekonwencjonalnych sytuacjach z jego udziałem.

 

"Wiele sytuacji z mojego życia nie jest jeszcze znane szerokiej publiczności i z pewnością ją zaskoczy, więc zapowiadam bardzo ciekawe odcinki. Dla podkreślenia ich wartości rozrywkowej zdecydowałem się w pierwszym wystąpić nago, aby nieco przyprawić zawartość serialu" - powiedział dwukrotny mistrz olimpijski i aż 13-krotny świata.

 

PAP