Tusk i Szydło spotkali się na szczycie klimatycznym. Rozmawiali prawie godzinę

Świat
Tusk i Szydło spotkali się na szczycie klimatycznym. Rozmawiali prawie godzinę
PAP/Radek Pietruszka

Szef Rady Europejskiej ocenił to spotkanie jako dobre, o czym napisał na Twitterze. – Możemy wspólnie doprowadzić do tego, że dobre rozwiązania zabezpieczające interesy polskiej gospodarki i innych gospodarek europejskich będą zawarte – mówiła jeszcze przed spotkaniem polska premier.

Dziś przed południem Beata Szydło wyraziła nadzieję, że rozmowy z Donaldem Tuskiem i szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem będą dobrym początkiem, prowadzącym do aktywnego uczestnictwa Unii Europejskiej w negocjacjach klimatycznych. Polska premier oczekuje także, że Wspólnota będzie wprowadzała rozwiązania korzystne dla gospodarek , "które dzisiaj mogą mieć różnego rodzaju obawy w związku ze zmianami, które się proponuje".

 

Donald Tusk na Twitterze ocenił to spotkanie jako "dobre".

 

 


Tuż po rozpoczęciu paryskiej konferencji klimatycznej Beata Szydło podkreśliła, że to na poziomie UE będzie zapadało wiele ważnych decyzji i rozstrzygnięć dotyczących interesów polskiej gospodarki. – W związku z tym rozpoczynam dzisiejszy dzień spotkaniami, które w mojej ocenie, w ocenie polskiego rządu są niezwykle ważne dla przyszłości rozwiązań, które my proponujemy. Będę się spotykała z najważniejszymi osobami w UE, które takie decyzje mogą wspierać – zaznaczyła premier.

 

PAP

 

prz/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze