Evans o dacie premiery poinformował w weekend na antenie BBC1 w programie "Saturday Kitchen". Brytyjczyk, który w swoim dorobku ma wiele programów telewizyjnych i radiowych, podpisał latem trzyletni kontrakt na prowadzenie nowego Top Geara. Kontrakt z Clarksonem nie został odnowiony po incydencie z producentem. Kontrowersyjny gwiazdor miał uderzyć pracownika programu.

 

Niewiele wiadomo o nowym Top Gear. Evans juz wcześniej mówił jednak, że program zrezygnuje z formuły z trzema prowadzącymi, która przyniosła mu sukces. - Będziemy robić rzeczy inaczej, ponieważ musimy i chcemy - tłumaczył. Nie wiadomo, czy program poprowadzi samodzielnie.

 

Wiadomo natomiast, że co najmniej jeden z 16 odcinków odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Ponadto szykowany jest odcinek specjalny w tym kraju.

 

Konkurentem dla Top Geara będzie nowy program Amazona, który poprowadzi Clarkson razem z Jamesem Mayem i Richardem Hammondem, którzy także opuścili show BBC. Program Clarksona będzie dostępny na platformie Amazona o nazwie Prime Instant Video. Pierwszy odcinek powinien trafić do sieci w połowie przyszłego roku.

 

theverge.com, guardian.co.uk