Magdalena Gwizdoń triumfuje w Pucharze IBU w Idre

facebook.com/biathlonistka

Magdalena Gwizdoń wygrała w sprincie na dystansie 7,5 km podczas zawodów Pucharu IBU w szwedzkim Idre. Najlepszy Polak w biegu mężczyzn zajął 42. miejsce.

Magdalena Gwizdoń, będąca w gronie dziewięciorga polskich biathlonistów, którzy rozpoczną w niedzielę sezon pucharowy w Oestersund, zaczęła od triumfu w biegu sprinterskim w Idre. Zawodniczka KKS Bielsko-Biała była bezbłędna na strzelnicy i o 26 sekund wyprzedziła drugą Uljanę Kajszewą z Rosji. Na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Celia Aymonier.

Drugą Polką, która zdobyła punkty klasyfikacji generalnej Pucharu IBU jest Patrycja Hojnisz. Starsza siostra Moniki - brązowej medalistki mistrzostw świata - z jedną karną rundą na koncie zajęła 34. miejsce. W Idre startowały jeszcze Kamila Żuk, Karolina Pitoń i Anna Mąka.

Wcześniej tego samego dnia odbył się bieg sprinterski mężczyzn. Żaden z Polaków nie zdobył miejsca w najlepszej czterdziestce, gwarantującej punkty Pucharu IBU. Najbliższy miejsca punktowanego był Rafał Plenar, który zajął 42. lokatę. Zwycięzcą biegu został Petro Paszczenko z Rosji.

W niedzielnym supermikście w ramach Pucharu Świata Polskę reprezentować będą: Weronika Nowakowska i Mateusz Janik. W sztafecie mieszanej pobiegną prawdopodobnie Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Łukasz Szczurek i Grzegorz Guzik. Magdalena Gwizdoń wystartuje w biegu indywidualnym na 15 km w czwartek.