Bundesliga: Bayern wciąż niepokonany choć Lewandowski bez błysku

PAP/EPA/Peter Kneffel

Bayern Monachium wciąż pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w Bundeslidze w obecnym sezonie. Tym razem Bawarczycy nie mieli kłopotów z Hertą Berlin wygrywając 2:0. Bramki zdobywali Thomas Mueller i Kingsley Coman.

Bawarczycy rozstrzygnęli spotkanie dokładnie w siedem minut - między 34, a 41 minutą meczu. Najpierw piłkę z rzutu rożnego zagrał Kingsley Coman, głową zgrał ją Mehdi Benatia, a Thomas Mueller dobił strzał Marokańczyka. Potem Coman wykorzystał podanie Javiego Martineza i podwyższył prowadzenie gospodarzy. To 13. zwycięstwo Bawarczyków w czternastym meczu sezonu (40 pkt), co jest najlepszym osiągnięciem w historii Bundesligi. Bayern wciąż pozostaje też jedyną niepokonaną drużyną w Bundeslidze w tym sezonie.

Robert Lewandowski w barwach Bayernu wciąż nie zdołał strzelić gola Berlińczykom. Kapitan reprezentacji Polski tydzień temu spadł na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Ma 14 bramek, a reprezentant Gabonu Pierre-Emerick Aubameyang - piętnaście.

Pierwszy gol Polańskiego w sezonie

Pierwsze trafienie dla Hoffenheim w tym sezonie zanotował Eugen Polański. Zrehabilitował się za samobójczego gola w poprzedniej kolejce, w meczu z Herthą. W starciu z Borussią Moenchengladbach 19-krotny reprezentant Polski pokonał bramkarza w 35. minucie (bramka na 2:1). Gospodarze na początku drugiej połowy prowadzili nawet 3:1, ale ostatecznie zremisowali 3:3.

Z wygranej swojej drużyny mógł się natomiast cieszyć Artur Sobiech. Jego Hannover rozgromił beniaminka FC Ingolstadt 4:0. Sobiech wiele z gry nie miał gdyż wszedł dopiero w 82 min meczu. Do bramki za to trafił były gracz Wisły Kraków Marcelo.