Na początku nagrania Szydło odniosła się do porwania polskich marynarzy u wybrzeży Nigerii. Zapowiedziała, że resort spraw zagranicznych "na bieżąco monitoruje sytuację". - Zrobimy wszystko, żeby bezpiecznie i zdrowo wrócili do swoich rodzin i swoich domów - mówiła.

W niedzielę spotkam się z przedstawicielami państw europejskich. Będziemy rozmawiać z Turcją o problemie uchodźców. W...

Posted by Beata Szydło on 27 listopada 2015


- Piątkowe popołudnie, mogłoby się wydawać, że wszyscy już powinni myśleć o weekendzie, ale tutaj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pracujemy bardzo intensywnie. Przed nami ważny wyjazd na szczyt do Brukseli i do Paryża - mówiła Szydło. Premier nawiązała do zaplanowanego na niedzielę szczytu przywódców 28 krajów Unii Europejskiej i Turcji, który ma przypieczętować porozumienie, dające szansę na zahamowanie napływu uchodźców do UE. Spotkanie będzie pierwszą zagraniczną wizytą nowej premier. - Na pewno potrzebna jest nowa agenda, jeśli chodzi o przyjmowanie imigrantów w Europie. - Myślę, że ta refleksja pojawia się u coraz liczniejszych przedstawicieli państw europejskich - podkreślała. 

 

Pomożemy humanitarnie, ale nie przyjmiemy imigrantów do Polski

 

- Jesteśmy gotowi do tego, żeby pomagać humanitarnie, żeby przeznaczyć środki dla tych, którzy potrzebują pomocy, ale jesteśmy krytyczni, jeśli chodzi o przyjmowanie imigrantów do Polski - zaznaczyła premier.


Szydło odniosła się również do poniedziałkowego szczytu klimatycznego organizowanego przez ONZ w Paryżu. - Będzie to ważna dla Polski sprawa, chodzi o bezpieczeństwo zdrowotne, chodzi o bezpieczeństwo klimatyczne, ale chodzi też o rozwój gospodarczy - stwierdziła. Szydło zapowiedziała, że "to będą dwa intensywne i ważne dni".  - Wierzę w to, że dobrze przygotowani będziemy reprezentować interesy polskich obywateli i Polski w taki sposób, żeby zapewniając rozwój i bezpieczeństwo, myśleć również o interesach polskiej gospodarki - dodała.

 

Facebook.com