Oświadczenie prezesa Florentino Pereza:

"Spotkałem się z wami, żeby poinformować o spotkaniu zarządu, które się zakończyło. Przeanalizowaliśmy dokładnie sytuację sportową i chcę zakomunikować, że trener Realu Madryt, Rafa Benitez, ma nasze pełne wsparcie i pełne zaufanie.

Rafa Benitez był trenerem wybranym na to stanowisko ze względu swój profesjonalizm, karierę, doświadczenie i udowodnione umiejętności, żeby wyciągnąć maksymalną postawę z tej kadry, która, jak wszyscy wiemy, cierpi przez stopniowe wyniszczenie od stycznia tego roku. Rozumiem i zdaję sobie sprawę ze złości naszych kibiców po sobotnim meczu. Wierzymy jednak, że nadszedł moment na dalszą pracę z rygorem, spokojem, maksymalną intensywnością i wsparciem całego madridismo.

Rafa Benitez dopiero zaczął swoją pracę. Dajmy mu działać, a na pewno przyjdą triumfy. W pierwszych czterech meczach w Lidze Mistrzów zapewnił nam awans do 1/8 finału. W Lidze do ostatnich dwóch meczów drużyna była niepokonana i była na pozycji lidera pomimo wielkich braków wynikających z kontuzji, jakie pojawiły się na początku sezonu. Jesteśmy przekonani, że mamy cudowną kadrę, wspaniałych zawodników, którzy są zdolni do dawania wielkiej radości naszym fanom.

 

Dla zarządu i dla mnie jako prezesa najważniejsze są sukcesy drużyny oraz stabilizacja instytucjonalna, jakiej potrzebuje Real Madryt, żeby je odnosić. Powtarzam, że rozumiem złość naszych kibiców wobec tego, co stało się w sobotę, ale proszę o ich wsparcie dla ekipy i naszych zawodników. Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy siły naszych sympatyków. Zawsze pracujemy po to, żeby socios pozostali jedynymi prawdziwymi właścicielami klubu i tymi, którzy określają przyszłość Realu Madryt. Mogę was zapewnić, że dalej tak będzie."

 

Realmadryt.pl