Grecja: Wybuch bomby w centrum Aten

Świat
Grecja: Wybuch bomby w centrum Aten
PAP/EPA/PANTELIS SAITAS

W biurze Federacji Greckich Przemysłowców w greckiej stolicy o godz. 3:30 nad ranem doszło do silnego wybuchu. Eksplozja uszkodziła sklepy, hotel, stację benzynową oraz budynek ambasady Cypru. Nie było ofiar.

We wczesnych godzinach porannych redakcje dwóch greckich gazet odebrały anonimowy telefon z ostrzeżeniem o bombie, na który natychmiast zareagowała ateńska policja. Podczas akcji służb odcięto teren wokół siedziby Federacji i ewakuowano turystów z pobliskiego hotelu. Dzięki tym działaniom udało się uniknąć przypadkowych ofiar.


Ładunku jednak nie rozbrojono. W wyniku eksplozji uszkodzono wiele sklepów, hotel, stacja benzynowa, oraz znajdująca się w pobliżu ambasada Cypru. Zamknięto całą okolicę, od rana patrolują ją wzmocnione oddziały policyjne.


Według pierwszych informacji w wybuch są zamieszani dwaj sprawcy. Jeden z nich zostawił plecak z ładunkiem wybuchowym przed wejściem do biura organizacji.


Jorgos Kaminis, burmistrz Aten, oznajmił, że mieszkańcy miasta nie dadzą się zastraszyć i że stolica Grecji pozostanie bezpieczna.


IAR

mr/pr

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze