Kolejka wielkich klubów po Bartosza Kapustkę

Bramki zdobyte dla reprezentacji Polski sprawiły, że młodym piłkarzem Cracovii zainteresowały się m.in Borussia Inter i Udinese. Trener Adam Nawałka radzi powściągliwość i sugeruje, by piłkarz Cracovii został w Polsce przynajmniej do Euro 2016.
PAP/Maciej Kulczyński
Wg. "Przeglądu Sportowego" nastolatek znalazł się ostatnio na liście skautów Interu i Udinese. Jednak być może młody kadrowicz weżmie pod uwagę sugestie Adama Nawałki, który radzi by pozostał w Cracovii przynajmniej do Euro 2016. Wtóruje mu szkoleniowiec Cracovii.

 

- Musimy chronić Bartosza, bo ten szum wokół niego robi się niepokojący - mówi Jacek Zieliński. - Według mnie za wcześnie na zmianę klubu. Niech ustabilizuje formę i nabiera doświadczenia w drużynie, w której już dobrze funkcjonuje - dodaje.
 
Następca Lewandowskiego
 
W ubiegłym tygodniu dziennik "Bild" donosił o zainteresowaniu Borussi Dortmund pozyskaniem Bartosza Kapustki. Według niemieckiej gazety pomocnik Cracovii miałby kosztować 4-5 mln euro. Nazywa go też "Młodym Lewandowskim". Przypominając, że jednego z goli w kadrze Kapustaka strzelił po podaniu Lewandowskiego.
 

Niemieccy dziennikarze przypominają, że tyle samo kosztował  Lewandowski (4,7 mln euro), który potem stał się jedną z największych gwiazd Borussii.

 

Kapustka w obecnym sezonie zagrał w 13 meczach Cracovii, w których zdobył dwa gole. Zadebiutował również w reprezentacji Polski, w której rozegrał 3 mecze, strzelił dwie bramki oraz zaliczył asystę.
 
przegladsportowy.pl, pilkanozna.pl
 
 
Podziel się:
Skomentuj:
Zobacz także: