81-krotny reprezentant Francji, wicemistrz świata z 2006 roku, doznał kontuzji kostki w spotkaniu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck w poprzednim sezonie. Początkowo wydawało się, że powinien dość szybko wrócić do gry, ale przerwa trwa już osiem miesięcy.

 

- Franck poczynił w ostatnim tygodniu wielkie postępy. Możliwe, że w ciągu tygodnia albo dwóch będzie już uczestniczył w części treningów z drużyną - powiedział Guardiola dziennikarzom przed sobotnim meczem niemieckiej ekstraklasy z Schalke 04 Gelsenkirchen.

 

Bayern, którego zawodnikiem jest Robert Lewandowski, zgromadził po 12. kolejkach Bundesligi 34 punkty. Prasa niemiecka była zachwycona grą Polaka i Francuza, nazwając ich duetem marzeń  - "Riberowski".

 

NASA pomogła?

 

Franck Ribery od ośmiu miesięcy walczy z urazem. Według mediów,  do przełomu w leczeniu skrzydłowego Bawarczyków doszło za sprawą kosmicznego sprzętu, na co dzień używanego przez NASA. Jak poinformowała niemiecka stacja telewizyjna Sport1, Ribery korzystał z  takiej samej bieżni, na której trenują astronauci w amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej.

 

PAP