Telewizyjny występ muzyka będzie już drugim w tym roku w Polsce, trzecim w ciągu dwunastu miesięcy. W trakcie jubileuszowej trasy z okazji 30-lecia wydania albumu Reckless - pierwszego wielkiego sukcesu, Bryan Adams wystąpił w grudniu ubiegłego roku w Krakowie, a w końcu marca w Trójmieście.


Kanadyjski artysta jest jednym z najbardziej popularnych wykonawców muzyki pop na świecie. Wydał trzynaście studyjnych albumów, przynajmniej kilkanaście jego utworów to wielkie światowe przeboje, ulubione przez komercyjne stacje radiowe.


Krytycy nie mają o nim najlepszej opinii, bywa pogardliwie określany jako manufaktura przebojów. Kilka jego nagrań związanych jest z wysokobudżetowymi filmami ("Robin Hood", "Trzej Muszkieterowie", "Don Juan De Marco"). Był trzykrotnie nominowany do Oskara, otrzymał Grammy i wiele innych nagród, orderów i tytułów honorowych, także za działalność charytatywną.


Bryan Adams jest tez uznanym fotografem, honorowym członkiem Królewskiego Stowarzyszenia Fotografów. Fotografował gwiazdy muzyczne, modelki a także królową Elżbietę II z okazji jej jubileuszu. Jego zdjęcia pojawiały się w najbardziej prestiżowych magazynach poświęconych modzie (Vogue, Harper’s Bazaar, Esquire, Interview), wykorzystane były w wielu kampaniach reklamowych. Miał kilkadziesiąt wystaw fotograficznych na całym świecie, był współzałożycielem pisma poświęconego modzie i sztuce (Zoo Magazine).


Finał "Tylko muzyka. Must be the music" w niedzielę 22 listopada o godzinie 20:00 w Polsacie.