El MŚ 2018: Ekwador wciąż zwycięski. Komplet punktów Argentyny i Brazylii

PAP/EPA

Piłkarze Ekwadoru idą od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem na wyjeździe pokonali Wenezuelę 3:1. Była to czwarta wygrana w czwartej kolejce eliminacji mistrzostw świata 2018 w strefie południowoamerykańskiej. Swoje mecze wygrały także reprezentacje Argentyny i Brazylii.

Ekwador nie miał żadnych problemów z pokonaniem outsidera eliminacji. Wenezuela to jedyna drużyna, która nie zdobyła jeszcze punktu. Goście prowadzenie objęli w 15. minucie po golu Fidela Martineza. Jeszcze przed przerwą podwyższył Jefferson Montero, a po godzinie gry i trafieniu Felipe Caicedo było 3:0. W końcówce honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Josef Martinez.

Argentyna, która musi sobie radzić bez Messiego w kwalifikacjach na razie nie zachwyca. "Albicelestes" w wyjazdowym starciu z Kolumbią wygrywając 1:0 odnieśli dopiero pierwsze zwycięstwo. Gola w 19. minucie strzelił Lucas Biglia.

Coraz lepiej wygląda natomiast gra Brazylii. "Canarinhos" w Salvadorze pokonali Peru 3:0, a bramki zdobyli Douglas Costa, Renato Augusto i Filipe Luis.

W identycznym stosunku Urugwaj pokonał Chile. Na listę strzelców wpisali się Diego Godin, Alvaro Pereira i Martin Caceres.

W ostatnim wtorkowym spotkaniu Paragwaj pokonał u siebie Boliwię 2:1. Wszystkie bramki padły w ciągu pięciu minut. W 59. prowadzenie gościom dał Yasmani Duk, a następnie trafiali Dario Lezcano i Lucas Barrios.

Dziesięć zespołów w Ameryce Południowej walczy w systemie ligowym (każdy z każdym) o cztery miejsca dające bezpośredni awans do turnieju finałowego w Rosji. Drużyna z piątej pozycji zagra w barażu z przedstawicielem Oceanii.

Kwalifikacje w strefie CONMEBOL potrwają do października 2017 roku.

Wyniki 4. kolejki eliminacji mistrzostw świata 2018 w Ameryce Południowej:

Kolumbia - Argentyna 0:1 (0:1)
Bramka: Lucas Biglia (19)

Paragwaj - Boliwia 2:1 (0:0)

Bramki: dla Paragwaju - Dario Lezcano (61), Lucas Barrios (64); dla Boliwii - Yasmani Duk (59)
Czerwona kartka: Pablo Aguilar (Paragwaj, 86).

Urugwaj - Chile 3:0 (1:0)

Bramki: Diego Godin (23), Alvaro Pereira (61), Martin Caceres (65)
Czewona kartka: Jorge Valdivia (Chile, 90+2).

Wenezuela - Ekwador 1:3 (0:2)

Bramki: dla Wenezueli - Josef Martinez (84); dla Ekwadoru - Fidel Martinez (15),
Jefferson Montero (23), Felipe Caicedo (60).

Brazylia - Peru 3:0 (1:0)

Bramki: Douglas Costa (22), Renato Augusto (57), Filipe Luis (76).