Wrocław: mecz Polska-Czechy pod specjalnym nadzorem

Sport

Nad bezpieczeństwem kibiców będą czuwać wzmożone siły policji różnych formacji, w tym prewencji i drogówki, pirotechnicy oraz śmigłowiec. W zabezpieczenie imprezy będą też zaangażowane Straż Graniczna i Straż Miejska. Kibice wchodzący na stadion są poddawani dokładniejszej niż zwykle kontroli. Stadion Miejski we Wrocławiu może pomieścić ok. 43 tys. kibiców.

Kontroli jest bardzo dużo. Pierwsze na drogach dojazdowych do Wrocławi i w samym mieście. Lotne patrole policji kontrolują także w komunikacji miejskiej. Sprawdzani sa nie tylko zwykli kibice, ale również goście VIP oraz dziennikarze. Kontrole przed wejściem na mecz są podwójne – pierwsza przy wejściu na stadion, druga – przed wejściem na konkretny sektor. Organizatorzy spodziewają się kompletu publiczności. Teren patroluje śmigłowiec.


- Do każdego meczu PZPN przygotowuje się w ten sam sposób. Prowadzone są rozmowy ze wszelkimi służbami i na ich podstawie szacowane jest ryzyko. W oparciu o te rozmowy podejmowane są decyzje w sprawie zabezpieczenia. W przypadku tego meczu nie ma żadnych zagrożeń – powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.


Przed meczem zawodnicy i kibice uczczą pamięć ofiar paryskich zamachów minutą ciszy. Piłkarze wyjdą na boisko z czarnymi opaskami na ramionach.


Mecz Polska-Czechy o 20:45 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

prz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze