- Będą to funkcjonariusze różnych formacji, m.in. prewencji i policjanci drogówki, którzy będą rozstawieni w newralgicznych miejscach okolic wrocławskiego stadionu - mówił Petrykowski. Dodał, że do zabezpieczenia meczu zaangażowany zostanie również policyjny śmigłowiec, a stadion zostanie dokładnie sprawdzony przez policyjnych pirotechników. Policja będzie współpracować również z innymi służbami bezpieczeństwa.

 

PZPN opublikował zasady bezpieczeństwa

 

Rzecznik pytany o szczególne środki bezpieczeństwa, których wprowadzenie miałoby się wiązać z zamachami terrorystycznymi przeprowadzonymi we Francji, podkreślił, że kibice wchodzący na stadion będą poddawani dokładniejszej niż zwykle kontroli.

 

Podczas towarzyskiego meczu Polska-Czechy na wrocławskim Stadionie Miejskim spodziewany jest komplet widzów, czyli ponad 40 tys. kibiców. W związku z piątkowymi zamachami terrorystycznymi w Paryżu spotkanie we Wrocławiu (godz. 20:45) poprzedzi minuta ciszy, a piłkarze zagrają z czarnymi opaskami na rękawach koszulek.

 

Informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas meczu Polski Związek Piłki Nożnej opublikował m.in. w broszurze przygotowanej dla kibiców wybierających się na ten mecz

 

Zobacz również:

 

Grosicki: z Francją dzieje się coś złego

 

W paryskim zamachu zginęła kuzynka Diarry. Grał tego wieczoru na Stade de France

 

PZPN, PAP