Marsylianka i czarne opaski - towarzyskie mecze z paryską tragedią w tle

Sport
Marsylianka i czarne opaski - towarzyskie mecze z paryską tragedią w tle
PAP/ EPA

Anglia - Francja, Niemcy - Holandia i Belgia - Hiszpania to najciekawiej zapowiadające się wtorkowe spotkania towarzyskie. Polscy piłkarze tego dnia we Wrocławiu zmierzą się z Czechami. Wszystkie mecze poprzedzi minuta ciszy, upamiętniająca ofiary zamachów w Paryżu.

W piątek w wyniku zorganizowanej akcji terrorystów w stolicy Francji życie straciło co najmniej 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Zginęło siedmiu terrorystów, z których sześciu wysadziło się w powietrze. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

 

Do eksplozji doszło m.in. w okolicach stadionu Stade de France, gdzie francuscy piłkarze grali towarzysko z Niemcami (2:0). Według tamtejszych mediów, miały one miejsce przy bramie wschodniej, gdzie zginęły trzy osoby. Mimo tych wydarzeń "Trójkolorowi" zgodnie z wcześniejszym planem przystąpią we wtorek do meczu z Anglią w Londynie.

 

Przy okazji zbliżających się spotkań kraje zapowiedziały zwiększenie środków bezpieczeństwa. W Barsinghausen koło Hanoweru policja sprawdza samochody, które zamierzają zaparkować na terenie bazy niemieckich piłkarzy.

 

W Londynie natomiast uprzedzono kibiców by na stadion wybrali się wcześniej niż zwykle, bo kontrola będzie skrupulatna. Natomiast w trakcie odgrywania francuskiego hymnu jego słowa będą wyświetlane na telebimie, aby angielska publiczność również mogła go śpiewać.

 

Wszystkie mecze w najbliższych dniach organizowane pod egidą UEFA, także barażowe o awans do mistrzostw Europy, będą poprzedzane minutą ciszy, a piłkarze założą czarne opaski.

 

Program meczów towarzyskich z udziałem finalistów Euro 2016:

 

wtorek, 17 listopada

 

Rosja - Chorwacja       (Rostów nad Donem, godz. 17.00)


Turcja - Grecja         (Stambuł, 19.15)


Luksemburg - Portugalia (Luksemburg, 20.30)


Austria - Szwajcaria    (Wiedeń, 20.45)


Belgia - Hiszpania      (Bruksela, 20.45)


Niemcy - Holandia       (Hanower, 20.45)


Włochy - Rumunia        (Bolonia, 20.45)


Polska - Czechy         (Wrocław, 20.45)


Słowacja - Islandia     (Żylina, 20.45)


Anglia - Francja        (Londyn, 21.00)

 

PAP

 

Az

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze