Przy napastniku, ktory wysadził się w powietrze przy Stade de France, znaleziono syryjski paszport. Trwa jego weryfikacja, ponieważ w Europie pojawiło się wiele sfałszowanych syryjskich paszportów wraz z napływem uchodźców. Drugi napastnik byl 15-latkiem. Jeden z terrorystów mówił perfekcyjnie po francusku. Świadkowie mówią, że terroryści musieli świetnie znać miejsca, które zaatakowali.

 

Za atakami stoi Państwo Islamskie. Ataki zostały dokładnie zaplanowane, a Francja pozostanie jednym z głównych celów ich agresji do momentu, aż francuskie władze nie zrezygnują z dotychczasowej polityki.

 

Dżihadyści zbudowali swoje państwo na terenach opanowanych przez terrorystów w Syrii i Iraku, dokąd uciekają ludzie z całego świata. Wśród nich jest kilkudziesięciu Polaków, którzy przeszli na islam. Większośc to jednak muzułmanie z państw Europy Zachodniej.

 

- Państwo Islamskie daje im poczucie wspólnoty braterstwa, teg,o że ich zycie ma jakś sens, że ktoś ich szanuje za to, że są takimi jakimi są, zachód takie osoby odrzuca - wytłumaczył prof. Piotr Balcerowicz, orientalista.

 

Polsat News, Wydarzenia