W piątek prezydent Duda desygnuje Beatę Szydło na premiera

Polska

Uroczystość odbędzie się w piątek o godz. 13 w Pałacu Prezydenckim - poinformowała Kancelaria Prezydenta. - Chcemy, by rząd został powołany w przyszłym tygodniu i by zostało wygłoszone expose - powiedziała Polsat News Beata Szydło.

Kandydatka PiS na premiera powiedziała w piątek w Sejmie dziennikarzom, że "jak najszybciej" przedstawi prezydentowi skład nowego rządu. - Chcemy by w przyszłym tygodniu został powołany rząd i żeby zostało wygłoszone expose, pracujemy nad tym - powiedziała Szydło. - Staramy się, żeby to było jak najszybciej, bo w moim przekonaniu jest potrzebny nowy rząd, jest końcówka roku, trzeba pracować nad budżetem, nad programami, które mają wejść w  życie w przyszłym roku - dodała.

 

Zgodnie z konstytucją szef rządu składa dymisję na pierwszym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji. Prezydent przyjął dymisję premier Ewy Kopacz i powierzył dotychczasowemu rządowi dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów.

 

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło powiedziała w czwartek, że nowy rząd zostanie powołany najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Kancelaria potwierdziła już, że zaprzysiężenie nowego rządu odbędzie się prawdopodobnie w poniedziałek.

  

Przeczytaj także:

 

Kluby oceniają wystąpienie Kopacz: "żenujące", "dobre i merytoryczne"

 

Duda na pierwszym posiedzeniu Sejmu: dziękuję wyborcom, za to że głosowali

 

PolsatNews, PAP

po

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze