Kto zdobył najładniejszą bramkę w Bundeslidze? Wiadomo. Robert Lewandowski

PAP/Bartłomiej Zborowski

Robert Lewandowski strzela nie tylko skutecznie, ale i pięknie. Jego 5. gol z pamiętnego meczu Bayernu z Wolsburgiem został uznany przez niemiecki serwis Bundesligi za najpiękniejszą bramkę pierwszej fazy sezonu.

Polak w tym sezonie strzelił w lidze czternaście goli i razem z napastnikiem Borussii Dortmund, Pierre-Emerickiem Aubameyangiem z Borussii Dortmund, jest liderem klasyfikacji strzelców.

W pamiętnym meczu Bayernu z Wolfsburgiem Polak wszedł na boisko z ławki rezerwowych po przerwie, gdy Bayern przegrywał 0:1. Polak  nie tylko odrobił straty z nawiązką (5:1), ale i zapisał się w historii jako rekordzista w zdobyciu hat-tricka, "czteropaka" i "pięciopaka". Na strzelenie wszystkich goli potrzebował zaledwie dziewięciu minut.

W plebiscycie brano pod uwagę wszystkie gole (300), które padły w ciągu pierwszych dwunastu kolejek niemieckiej ekstraklasy.