Blatter czuje się lepiej. Wyszedł ze szpitala

Sport
Blatter czuje się lepiej. Wyszedł ze szpitala
Flickr/alegermino/CC BY 2.0

Joseph Blatter opuścił szpital - poinformował jego rzecznik prasowy zawieszonego w związku z podejrzeniami korupcyjnymi prezydenta FIFA Klaus Stoehlker. Szwajcar trafił do szpitala w ub. piątek po tym jak poczuł się źle. Media podawały, że przyczyną hospitalizacji było ostre załamanie nerwowe.

Szef międzynarodowej federacji piłkarskiej jest oskarżany o korupcję. W październiku został zawieszony w związku z prowadzonym postępowaniem karnym. 79-latek wcześniej zrzekł się swojego stanowiska, a jego następcę poznamy po wyborach, które odbędą się w lutym przyszłego roku.

 

Blatter wielokrotnie utrzymywał, że jest niewinny i zaprzeczał stawianym mu zarzutom.

 

8 października Blatter oraz szef Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Michel Platini zostali zawieszeni na 90 dni przez Komisję Etyki FIFA. Ma to związek z podejrzanym przelewem dwóch milionów franków szwajcarskich z FIFA na konto Francuza. Nie istnieją żadne dokumenty, które wyjaśniałyby zasadność wypłaty, a obaj działacze twierdzą, że zawarli ustną umowę. Platini wykonywał dla FIFA pracę w latach 1998-2002 i wspomniana kwota miała być zaległym wynagrodzeniem za tamten okres.

 

PAP

Az

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze